עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

פיתוח, עיצוב וקידום אתרי מכירות, אתרי תדמית ומסחר מקוון מ - 2009
prosites.site/
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

מזנון צף - שילוב חומרים וטכנולוגיות

24/12/2018 10:20
פרוסייטס
מזנון צף, מזנון מרחף
מזנון צף למשרד או לסלון

תליית מזנון מרחף על קיר

מזנון צף הוא ביטוי מוחשי ביותר לטכנולוגיות תלייה ועיגון רהיטים, אשר מתאפשר בעיקר כאשר מדובר בתלייה על קיר חזק העשוי לבנים ובטון. גם על קירות עץ ובנייה קלה ניתן לתלות ולהתקין פריטי ריהוט כמו מזנון צף אך לשם כך נדרשת הכנה מיוחדת.

תליית ריהוט מרחף על קיר בלוקים

בישראל כיום מרבית הבנייה היא בנייה של קירות מלאים עשויים סוגים של בלוקים מלט או איטונג אשר נתמכים בקורות בטון אנכיות בהתאם לעובי, גובה ומרחק של הקיר ממשקוף או פינה המהווים עיגון לקיר עצמו. גם קירות פנימיים העשויים בלוק 10 (ס"מ) עדיין חזקים דיים ומאפשרים תלייה של מזנון מרחף למשל בקיר אשר חוצץ בין הסלון לחדר שינה או חלל אחר בדירה/בית. כמובן שכאשר מדובר בקיר חיצוני אשר עשוי בלוק עבה אזי תליית כל פריט ריהוט מרחף כגון ארונות מטבח גבוהים או מזנון צף מתחת לחלון פנורמי בלון למשל אינו מהווה כל בעייה.

תליית מזנון מרחף על קירות בית עץ ובנייה קלה

יש לזכור שבאזורים שלמים של צפון אמריקה ואף סקנדינביה נהוגה בניית בתי עץ אשר קירותיהם חלולים וממולאים בסוגים שונים של בידוד. אכן חלקם של הבתים אך חלק קטן עשוי קירות עץ מלא ואז ההתייחסות לתליית מזנון מרחף וארונות מטבח הוא כמו קיר לבנים.
גם בישראל ניתן למצוא בתי עץ או בתים אשר נבנים בעזרת שיטות של בנייה קלה וכמובן בתים ומשרדים שכל הקירות הפנימיים עשויים קירות גבס. תליית ארונות מטבח או מזנון מרחף על קירות פנימיים עשויים מקיר גבס, דורשת תכנון מיוחד. יש לאתר תחילה את מיקומם של ניצבי עץ או מתכת הנמצאים בתוך הקיר שיאפשרו התחברות ישירות אליהם.
אל הגבס עצמו בקיר גבס, ניתן לחבר אך ורק פריטים קלים כגון פריטי תאורה, תמונות וקישוטים אך גם אם רצוננו לתלות טלויזיה על קיר פנימי עשוי קיר גבס, ועל אחת כמה וכמה לתליית מזנון צף עלינו לאתר את הניצבים ולהתחבר ישירות אליהם.

ישנה תופעה מוכרת כאשר מדובר בבתים ישנים מאוד כאשר אחיזתם של חלקי הריהוט התלויים בקיר, מתרופפת משמעותית עם הזמן או כתוצאה מעומס יתר. הסיבה יכולה להיות או התנתקות מהעוגן בקיר או שמבנה התלייה שהינו חלק מהרהיט עצמו החל להתרופף ולהתפרק.

מזנון צף חייב להיות מתוכנן למיקום בו הוא אמור להיתלות. גם במידותיו וגם בסוג החומרים ממנו הוא עשוי.

טכניקת התליה של מזנון צף

את המזנון הצף תולים בטכניקה דומה לתליית ארונות המטבח העליונים. עיגון נסתר אשר מתחבר לחלקו האחורי של הארון. ואשר ודרש יצירה של מיקום העיגון כאשר ארון המטבח או המזנון מיוצרים. לעיתים בשל המבנה של פריט הריהוט או המיקום נדרש עיגון משמעותי יותר כאשר תולים פריט ריהוט מרחף. בסלון או בכל חלל אחר של הבית בעיקר אם הרהיט הוא בגובה נמוך (מזנון מרחף למשל) אשר מאפשר הישענות אדם או העמסת יתר ללא תשומת לב.

כיום ניתן בעזרת שימוש בחומרים נכונים באיכות גבוהה וטכניקות חיבורים נכונות ליצור מזנון צף או ארונות מטבח עליונים בעלי חוזק רב המאפשר עיגון לקיר לאורך זמן וללא חשש שהרהיט יתפרק.
כיום נהוג גם לשלב חומרים שונים בבניית מזנונים וארונות מטבח עליונים, כגון הוספת דלתות זכוכית או מדפי זכוכית. נגר בעל מקצוע מיומן לייצר ולעגן את הריהוט התלוי בעזרת מספיק עוגנים כך שלא תהייה מגבלה על העוס והוא יהייה בטיחותי.