עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

פיתוח, עיצוב וקידום אתרי מכירות, אתרי תדמית ומסחר מקוון מ - 2009
prosites.site/
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

יועץ בטיחות - התשובות לשאלות של חיים ומוות

10/07/2018 15:47
פרוסייטס
יועץ בטיחות
הסכנות האורבות בקיצורי הדרך ללא יועץ בטיחות

יועץ בטיחות למניעת הצורך בעזרה ראשונה

יועץ בטיחות מחברת שמר בטיחות והנדסה יבטיח שהתוכניות לאירועים והמתקנים שאתם אחראים עליהם עומדים בכל דרישות התקינה המחמירות, הקפדניות וגם העדכניות ביותר. גם אם מדובר במתקנים קבועים כגון מגרשי ספורט ומתקני משחקים, המחייבים ביקורת של יועץ בטיחות. ובעיקר עם מדובר על הקמת מבנים ארעיים כגון במות בידור וגשרי תאורה, אוהלי קהל וכו'. מתקנים אשר דורשים אישור קונסטרוקטור. אנו ממליצים על יצירת קשר עם שמר בטיחות והנדסה לקבלת שירות יועץ בטיחות מקצועי ואמין.

יועץ בטיחות כאמצעי מניע למצבי סיכון חיים

תפקידו של יועץ בטיחות, לשמש באורח החיים המודרני, המהיר ורצוף השינויים. מעין אמצעי מניעה להופעתם של מצבים מסכני חיים בסביבה בה אנו חיים. בין אם מדובר בסביבת המגורים. סביבת הגן, בית הספר או האוניברסיטה. סביבת העבודה או סביבת הבילוי בזמן הפנוי.

הסביבה בה אנו חיים ושוהים, משתנה במהירות בכמה אופנים. לעתים בשל שינויים פיזיים המתרחשים בסביבה עצמה (בניה חדשה, מתקנים חדשים, בלאי במתקנים ישנים קיימים וכו'). לעתים השינוי נובע מכך שאנחנו עוברים במהירות ממקום אחד לאחר וסביבתנו משתנה.

למי שמונה כיועץ בטיחות, ניתנה הסמכות והאחריות, לבדוק ולוודא, כי המרחב שבו נעשה שימוש כולל המבנים והמתקנים. כל הפעילות החופשית וגם המאורגנת, המתרחשת במרחב, מתקיימת בסביבה בטוחה שאינה מהווה סכנה.

כל זאת על מנת להבטיח ולשמור על בטיחותם של השוהים בכל מרחב ומרחב בכל עת, בהתאם לאופי האוכלוסייה. כמובן שהתקינה מבחינה בין אוכלוסיות בגילים וצרכים שונים ויעוץ הבטיחות הוא אשר אמור לאשר או לא לאשר שימוש במרחב ומתקניו ולבדוק התאמה לאוכלוסייה ספציפית (למשל התאמת מתקנים בגני ילדים וגני שעשועים, לגילאים או גודל מסויים של ילדים.

דוגמאות למצבים המחייבים בקרה של יועץ בטיחות

אירועים טראומטיים של יועץ בטיחות שהתרשל

ישנם אירועים מובהקים בעבר, שבהם גם אם מונו יועצי בטיחות, הרי שאלו התרשלו במלאכתם. התוצאות היו הרות אסון וקטלניות. די אם נזכיר את אסון גשר המכביה. אסון גשר התאורה. אסון פסטיבל ערד (שבעקבותיו נוספו כללים ותקנות רבות). אירועים אלה ממחישים באופן חד משמעי את חשיבות תפקידו של יועץ בטיחות וקונסטרוקטור.


יועץ הבטיחות האחראי הישיר לשלום הציבור

אנו נבקש להפנות את תשומת הלב למצבים, אירועים ומרחבים הרבה יותר יומיומיים שבהם אנו או בני משפחתנו שוהים בחיי היומיום ולעתים ביתר שאת בימי החופש.
  • מגרש המשחקים השכונתי. האם ומתי נערכה בו ביקורת והאם הוא נטול מפגעים או שהליכי בלאי ושבר הפכו אותו למלכודת למשתמשים בו. האם קיימת הגבלת גיל על שימוש במתקנים? האם הגבלה זו מובאת לידיעת הציבור באופן שלא ניתן להתעלם ממנו? אלה שאלות שיקבלו מענה הולם ברגע שהמרחב נתון לפיקוח ואישור יועץ בטיחות.
  • דוגמאות נוספות ניתן למצוא במרחבי מוסדות החינוך של ילדכם. האם בפעוטונים ובגן המתקנים מפוקחים ומותאמים לשימושם של ילדים בגילאים הרלוונטיים. האם בבתי הספר מגרשי המשחקים ובעיקר הסלים במגרשי הכדורסל תקינים. אינם חלודים או רעועים באופן כזה שקיימת סכנה לקריסתם? הרבה אסונות שנגרמו בעבר כתוצאה מקריסת סלים במגרשי משחקים.
ניתן בקלות להבחין בכך, שכאשר הרשויות השונות, שלהן אחריות על המרחבים בהם אנו חיים. ממלאות את תפקידן ונעזרות ביועץ בטיחות אמין ובעל ניסיון לצורכי בקרה ואישורי בטיחות למקומות בהן אנו שוהים חיינו בטוחים הרבה יותר.