עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

פיתוח, עיצוב וקידום אתרי מכירות, אתרי תדמית ומסחר מקוון מ - 2009
prosites.site/
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

שקיות, שקיות ניילון - לאן

10/10/2017 12:57
פרוסייטס
שקיות, שקיות ניילון
שקיות ניילון - אריזה דקה, חזקה ועמידה לחיוב ולשלילה


שקיות בכלל ושקיות ניילון בפרט הפכו כיום לחלק בלתי נפרד מכל אספקט של חיינו. עם כל היתרונות הרבים הנובעים משימוש בשקיות באין סוף תחומים בחיינו, שקיות הניילון התגלו כמפגע אקולוגי משמעותי ביותר וזאת בעיקר בשל עמידותן הרבה.

משקלן הקל, חוזקן, גמישותן ועמידותן הגבוהה של שקיות הניילון הביאו לכך שיקבלו עדיפות רבה על פני כל אמצעי האריזה האחרים. הן כאשר מדובר על אריזה זמנית כגון שקיות קניות ואשפתונים למיניהם והן כאשר מדובר בשקיות פסגור ייעודיות לכל תחומי התעשייה והשיגור, אשר ניתן לאחסן בהם לזמן ממושך ללא חשש להתכלות השקית.

השקיות לשימוש חד פעמי ובעיקר השקיות המשמשות לקניות נאסרו לשימוש במספר רב של מדינות בשל היותן מפגע אקולוגי ובישראל בסופרים הגדולים החלו לחייב עבור השימוש בשקיות אלה. בתחומים רבים בישראל עדיין נעשה שימוש בשקיות ניילון לאריזת המוצרים הנרכשים בחנות אך המגמה הינה לעבור לשקיות רב פעמיות או לשקיות נייר


בתעשייה וגם בתחומי מסחר מסוימים, עדיין נעשה שימוש בשקיות ניילון מסוגים שונים לצורכי אריזות של מוצרים בכל הגדלים לצורך שמירה על המוצר בזמן האחסון או השילוח אולם כאן מדובר על שקיות אשר משמשות גם כמגן ולרוב יורכבו ממספר שכבות העשויות חומרים שונים. לדוגמא: שקיות מרופדות עם עטיפות ניר חיצוניות או שקיות מבודדות מחשמל סטטי ועד.

הצעדים הננקטים על ידי המדינה להפחתת השימוש בשקיות קניות רגילות לא מנע את המשך פיתוחן של שקיות הניילון הייעודיות והן עדיין מיוצרות ומשמשות בכל סוגי התעשייה וניתן כיום להשיג שקיות ניילון בכל הגדלים ובמגוון צורות. כמו כן על פי השימוש מיוצרות שקיות הניילון בעובי שונה וזאת בהתאם למוצר שאמור להיארז.


אחד התחומים שהתפתח מאוד הינו השימוש בשקיות ניילון כמקדם מכירות וכלי להעמקת מיתוג. כאשר בעלי עסקים רבים רוכשים שקיות ניילון מודפסות עם לוגו החברה או כל סממן אחר המשויך לחברה. במקרים רבים כאשר חברה בוחרת לבצע מיתוג מחדש משמשות שקיות הניילון המודפסות אחד האלמנטים הבסיסיים בהחדרת המותג החדש. כמובן שמוצרי אריזה נוספים הנושאים את לוגו החברה מסייעים להחדרת המותג באותה מידה. לדוגמא: סרט הדבקה מודפס עם לוגו החברה, מעטפות דיוור מודפסות עם לוגו החברה, יריעות ניילון מודפסות עם לוגו ועוד.


לסיכום ניתן לומר שאמנם ישנה נסיגה וניסיון להימנע משימוש בשקיות ניילון, בתחום הקמעונאי, אך ביתר התחומים עדיין מפתחים טכנולוגיות העושות שימוש בניילון הן לשקיות אריזה קטנות וכן לאריזת מוצרים גדולים מאוד למשל בתחום החקלאות.