עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

פיתוח, עיצוב וקידום אתרי מכירות, אתרי תדמית ומסחר מקוון מ - 2009
prosites.site/
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

משכנתא ללא הון עצמי - משכנתא לזוגות צעירים

09/10/2017 14:53
פרוסייטס
משכנתא ללא הון עצמי
משכנתא לזוגות צעירים - התיתכן משכנתא ללא הון עצמי?


משכנתא ללא הון עצמי - לא רק לזוגות צעירים

קבינט הדיור של הממשלה, משרד האוצר, משרד השיכון, בנק ישראל ולמעשה כל הגורמים המעורבים בתחום מתן פתרונות לבעיות הדיור של מדינת ישראל, משקיעים משאבים אדירים על מנת לגרום למחירי הדיור לרדת ובכך לאפשר לזכאי משרד השיכון בעיקר הצעירים שביניהם להיערך ולממש את זכותם להיעזר בתקציבי המדינה בעזרת משכנתא לזוגות צעירים. מדובר בתנאים מועדפים להם זוכים זוגות שעברו את גיל 30 ובכוונתם לרכוש את דירתם הראשונה.

תעודת זכאות ממשרד השיכון ניתן להשיג בכל הבנקים למשכנתאות ואין הכרח להיעזר בבנק שהוציא את התעודה לצורך העמדת המשכנתא. ניתן להעביר את תעודת הזכאות לכל בנק משכנתאות על פי בחירתכם.

יש לציין שהמצב הכלכלי במדינת ישראל מהווה חסם בפני רבים מהזוגות הצעירים המבקשים לרכוש דירות בעזרת משכנתא לזוגות צעירים. זוגות אלה נאלצים להיעזר ביועצי משכנתאות אשר יסיעו להם לקבל משכנתא ללא הון עצמי.

בעבר היה ניתן בקלות יחסית ואפילו בסיוע הבנקים לקבל משכנתא ללא הון עצמי ואולם לאחר משבר האשראי שפקד מדינות רבות ובראשן ארה"ב שונו ההוראות על מנת להגן על רוכשי הדירות והגופים המלווים כאחת. לפני שינוי המדיניות היה מתאפשר לקבל משכנתא לזוגות צעירים גם אם ההון העצמי של הזוג היה זעום ביותר. למעשה היה ניתן לקבל משכנתא על 90% מערך הנכס וגם סכום זה היה ניתן להלוואה בתנאים מיוחדים. על פי תנאים אלה לא היה כל מכשול בדרך למימוש המשכנתא לזוגות צעירים. 

הכללים החדשים שינו באופן משמעותי את דרישות הסף להון עצמי כתנאי לקבלת משכנתא. כיום נדרש הון עצמי של 25% מערך הנכס על מנת לקבל משכנתא לזוגות צעירים וזהו גם התנאי לרוכשי דירה ראשונה שאינם זוגות צעירים אולם במידה ומדובר במשפרי דיור או רוכשי דירה שנייה הרי שנדרש סף הון עצמי של 30% לפחות מערך הנכס המיועד לרכישה. המצב שנוצר מאלץ רבים מהזכאים למשכנתא לזוגות צעירים לבצע היערכות פיננסים מיוחדת מאחר ואין ברשותם ההון העצמי המינימלי הנדרש.


משכנתא לזוגות צעירים - גם ללא הון עצמי 

על זוגות צעירים אלה וגם על רוכשי דירה ראשונה שאינם זכאים עדיין, להיערך בפועל לשם קבלת משכנתא ללא הון עצמי ורק כך יזכו לממש את תוכניותיהם לרכישת דירה או זכאותם שאם לא כן תישאר בגדר "תעודת זכאות" בלבד.

יועץ משכנתאות בלתי תלוי, אשר מכיר את שוק המשכנתאות על בוריו. בעיקר יועץ משכנתאות שפעל בתחום כעובד הבנקים למשכנתאות. יועץ משכנתאות המתמצא בכל נבכי הביורוקרטיה והתנאים הרגולטוריים, יוכל לסייע לזוגות צעירים בעלי תעודת זכאות, לרוכשי דירה ראשונה ואף למשפרי דיור או רוכשי דירה שנייה, אשר מבקשים לקבל משכנתא בתנאים להם הם זכאים ואין לאיל ידם להעמיד הון עצמי מספק, שיעלה על המינימום הנדרש, ובשל כך עליהם להיערך על מנת לקבל משכנתא ללא הון עצמי.

הערה חשובה - התנאים הקיימים היום לקבלת משכנתא ללא הון עצמי מצריכים תכנון פיננסי והיערכות מיוחדת הדורשת ידע רב בתחומים שונים. על מנת להבטיח את ממוש זכאותכם למשכנתא בין אם זאת משכנתא לזוגות צעירים ובעיקר אם עליכם להשיג את המשכנתא ללא הון עצמי מומלץ לבחור בקפדנות ייתר את יועץ המשכנתאות שלכם כך שיהיה עם כל הניסיון והידע הדרוש בתחום מורכב זה.