עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

פיתוח, עיצוב וקידום אתרי מכירות, אתרי תדמית ומסחר מקוון מ - 2009
prosites.site/
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

שירותי גרירה - לפני שהרכב הופך אוטונומי

09/10/2017 10:22
פרוסייטס
שירותי גרירה, גרר בפתח תקווה

שירותי גרירה - כשהרכב המנוהל על ידי מחשב נתקע…


לפני שנתייחס לנושאי הגרירה, ברצוננו להדגיש את הוראת המשטרה והגופים האמונים על הבטיחות בכבישים, אשר בעת האחרונה, חוזרים ומזהירים נהגים, מפני עצירה בשולי הכבישים המהירים והרחובות הסואנים. הנחיות גופים אלה ברורות, יש לפנות את הרכב התקוע במהירות האפשרית ומומלץ לא לצאת מהרכב. גם במקרה שהרכב נתקע ברחובות העיר יש לנקוט משנה זהירות ביציאה מהרכב ולפנותו במהירות האפשרית מהרחוב הסואן.
שירותי גרירה היו בעבר הרחוק מנת חלקם של בעלי רכבים עמידים ששילמו והצטרפו למועדון מ.מ.ס.י. שהייתה החברה הראשונה שהציע שירותי גרירה מאורגנים. בחלוף הזמן ולאור הביקוש כמעט כל פוליסת ביטוח לרכב, כמעט, כללה בתוכה שירותי גרירה על ידי חברות שונות שהעניקו שירותים אלה לרוכשי הפוליסות במגבלות שונות. הפוליסות המכסות שירותי גרירה כיום מבטיחות שירותי גרירה בחלוף שלוש שעות מזמן פתיחת הקריאה.

ניתן להקיש מהניגוד המובנה בין שתי הפסקאות הנזכרות, שבמקרה שרכב נתקע כיום, באופן מיידי מתעורר מצב מסכן חיים. על אף שלעיתים הינכם בעלי פוליסת ביטוח הכוללת שירותי גרירה יש לשקול פנייה לחברת גרירה מוסמכת ולהזמין עצמאית פינוי מידי. אפילו לפני שיצאתם מרכבכם.

על כבישי הארץ נעות כיום מכוניות רבות אשר למעשה פעולתן מנוהלת ומבוקרת על ידי מחשבי רכב משוכללים. גם רכבים המוגדרים כיום כרכבי אספנות מצוידים במחשבי רכב פשוטים לא כל שכן מכוניות משומשות שנעות בהמוניהן על כבישי הארץ. למותר לציין שהרכבים החדישים מצוידים במחשבים אשר מאפשרים לרכב לבצע פעולות מסוימות באופן אוטונומי. כגון ביצוע חנייה, שמירה על מרחק, שמירה על מהירות וכו'.

במציאות חדשה זאת בה הרכב מנוהל את עצמו, כאשר מתעוררת תקלה לעתים לא ניתן לאתרה ולהתגבר עליה ללא כלי אבחון תקלות ייעודיים. במקרים רבים מחשב הרכב משבית את פעולתו של הרכב ומונע את הפעלתו מחדש ללא תיקון או בירור מהות התקלה. גם אם מחשב הרכב מתריעה לנו על תקלה ספציפית הרי שבזוכרנו את הפסקה הראשונה במאמר זה עלינו להימנע ככל האפשר מלצאת מהרכב ולנקוט כל פעולה על מנת לפנות את הרכב מהכביש או הרחוב הסואנים. לא תמיד ניתן להמתין לחברה המעניקה לנו שירותי גרירה ולכן מומלץ להזעיק חברת גרירה מקומית. למשל אם אנו תקועים באיזור המשתרע בין כביש-4, כביש-5, כביש-6 וכביש-471. הכבישים שעוטפים את העיר פתח תקווה כדאי להזעיק חברת גרר בפתח תקווה שתוכל לתת לנו את המענה המהיר ביותר ולפנות את רכבנו במהירות מאיזור הסכנה של הכביש הסואן. כמובן שגם אם מדובר ברכב התקוע בעיר הרי שאם הרכב תקוע בפתח תקווה מומלץ לפנות במהירות לגרר בפתח תקווה שיוכל להגיע אלינו במהירות.

נחזור ונציין שבמקרים רבים הזמנת שירותי גרירה מקומיים, שיכולים להגיע באופן מידי לחילוצי, כמו גרר בפתח תקווה, יכולה להיות פעולה שמשמעותה הצלת חיים ולכן מומלץ לא לוותר ולבדוק פשרות זאת והעלויות הכרוכות בכך.


סיבות נוספות להזמנת שירותי גרירה  מקומיים
למשל גרר בפתח תקווה

הסיבות אשר בגללן יכול הרכב להיתקע חורגות מהשבתה עצמית של מחשב הרכב והן רבות ביותר. לעתים מדובר בתקר. מד דלק מקולקל שגורם לתקיעה ללא דלק. בעליות תלולות או מזג אוויר חם וקיצוני, התחממות של הרכב מחוסר מים. לצערנו גם תאונות מסוגים שונים, אשר כתוצאה מהן לא ניתן להמשיך ולנהוג ברכב מעוררות את הצורך להזעיק מידית שירותי גרירה והדוגמא מהפסקה הקודמת, תקפה גם פה והיא ההמלצה לפנייה לגרר בפתח תקווה אם התאונה התרחשה באיזור שצוין לעיל.

יש להבחין בין תאונות קלות אשר ניתן להפעיל את הרכב לאחריהן ובין תאונות קשות יותר שבהן יש לפנות את הרכב למוסך על מנת שיחזירו לתקינות. כאשר התאונות הן קלות ההמלצה היא להתפנות עצמאית במהירות האפשרית ממסלולי הנסיעה והחירום, לאחר צילום המקום מומלץ להתפנות לתחנת אוטובוס, מפרץ בטיחות או תחנת דלק לשם שמירה על בטיחות הנהג והנוסעים. במידה ומדובר בתאונה קשה יותר עליכם להתפנות מידית מעבר למעקה הבטיחות או לעלות למדרכת הרחוב ולאחר דיווח למשטרה למגן דוד במידת הצורך נמליץ על הזמנה מידית של שירותי גרירה מקומיים וגם כאן נשתמש בדוגמת הכבישים העוטפים את פתח תקווה ונמליץ במקרה כזה על גרר בפתח תקווה שיגיע במהירות המרבית.

נסכם - בכל מקרה בו רכבכם נתקע, אם בשל תקלה נראית לעין או תאונה חס וחלילה, וכמובן כאשר השבתת הרכב הינה כתוצאה מפעולת מחשב הרכב יש ליצור קשר מידי עם שירותי גרירה באיזור בו נתקע רכבכם וזאת על מנת לשמור על חייכם.