עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

פיתוח, עיצוב וקידום אתרי מכירות, אתרי תדמית ומסחר מקוון מ - 2009
prosites.site/
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

במות הרמה - למשימות פנים וחוץ

08/10/2017 13:10
פרוסייטס
במות הרמה
במות הרמה - אתגרים בכל הגבהים


במות הרמה לשימוש פנימי באולמות וחללים גדולים

העבודה בגובה וטיפול באלמנטים הנמצאים בגובה רב הינה יומיומית כמעט במבני ציבור מכל הסוגים. בין אם מדובר בשלבי הקמה ובנייה ובין אם מדובר בהליכי שיפוץ וכמובן בפעולות תחזוקה הרי שניתן להבחין במבני ציבור רבים, מרכזי קניות, אולמות ספורט, אולמות שמחה ועוד. בבמות הרמה מסוגים שונים אשר בעזרתן במוצעות עבודות בגובה.
השימוש בבמות הרמה ובעיקר כאלה שבאפשרותן לנוע ממקום למקום הביא לשינוי משמעותי הן בשלבי הקמה ובנייה של קונסטרוקציות תומכות לגג והן בהליכי עצוב פנים ותליית תאורה בשלבי גימור של המבנה.
במות הרמה מתניעות משמשות כתחליף לטכנולוגיות בנייה ותליה של אביזרי תאורה וקישוט בגובה בעיקר במקומות שבהם לא ניתן להשאיר פיגומים או סולמות גבוהים ניצבים לאורח זמן בשל פגיעה בפעילות הנעשית באולם.
ניתן להבחין כאשר נכנסים למבנים עתיקים ובעיקר לחללים גדולים (בתי כנסת, כנסיות, אולמות ספורט וכו'), אשר נבנו בעבר שגופי התאורה למשל לעיתים אף תלויים על כבל ומצוידים במתקן שמאפשר את הורדתם לגובה נמוך לשם טיפול.
במבנים גבוהים בעלי חלל גדול יש צורך בבמות הרמה גם לשם טיפול בתקרת האולם והתמודדות עם בעיית נזילות או קינון יונים.
נציין שבעבר הרחוק ביצוע מטלות מאין אלו חייב היערכות והשבתה של החלל ולו באופן חלקי מאחר והיה על הגורמים המטפלים בעניין לבנות פיגומים אדירים או להשתמש בסולמות שלא ניתן להזיזן ממקומם בקלות רבה מדי.
כיום במבני ציבור גבוהים וחללים בעלי תקרה גבוהה כמעט תמיד ייעשה שימוש בבמות הרמה לצורך טיפול שותף אך גם לצורך תליית אלמנטים פרסומיים שמוחלפים חדשות לבקרים. במקרים מסוימים רוכשים בעלי האולמות במות הרמה, אשר מוחזקות דרך קבע באתר ומוסתרות מעין רואה בשעות הפעילות. במקרים אחרים ניתן ליצור קשר עם חברה המספקת שירותי במות הרמה. החברה מובילה ומעמידה במת הרמה שמתאימה לביצוע המשימה לרשות עובדי התחזוקה והפרסום ולכל מטלת עבודת גובה ולאחר סיום המשימה נאספת במת ההרמה ומוחזרת לאתר החברה ומפנה את המקום למטרותיו של החלל.

באולמות גדולים במיוחד נעשה שימוש גם בהתקנת מערכות הסאונד והתאורה של כל מופע בבמות הרמה. כמובן שאם מדובר באולם שבו תחלופה גדולה של ההופעות הרי שסביר שתוצב במת הרמה מתאימה דרך קבע באולם.

במות הרמה לעבודה בחוץ - גיזום תאורת רחוב וכו'

כיום ניתן להשכירה על פי שעה, יומית או חודשית במות הרמה למגוון פעולות שיש לבצע גם מחוץ לאולם. במות הרמה אלה מצוידות במנועים (חשמליים בדרך כלל) המאפשרים תנועה עצמאית מאתר עבודה אחד למשנהו ובעיקר אם מדובר באתרים סמוכים. 
בתקופות השנה המתאימות לכך ניתן לראות ברחבי הערים במות הרמה המשמשות גיזום וטיפוח הנוף העירוני. עבודה עם במת הרמה שכזאת מאפשרת לעובד לבצע את גיזום העצים בבטיחות וביעילות ומיד לכשסיים הוא יכול לעבור לעץ הבא. הדבר דומה גם כאשר על עובדי העירייה לטפל בתאורת רחוב שיש לתקנה או כאשר עליהם לתלות תאורה חגיגית בעונה המתאימה.
עבודה נוספת שמתבצעת בחוץ הינה תליית דגלים בחגים המתאימים או שילוט פרסומי כזה או אחר מטעם העירייה.
במות הרמה מגיעות בצורות שונות וניתן להתאים את במת העבודה למטלה אותה יש לבצע. יש אפשרות להחליף את סל העבודה הנישא על במת ההרמה ואולם במה שתוכה העולה אנכית לא ניתנת להחלפה רק לתוספת של מעקה בטיחות.

נסכם ונדגיש כי לבמות הרמה יתרון משמעותי הן בייעול ביצוע המטלות ועבודות הגובה והן בשמירה על בטיחות העוסקים במלאכה. כאשר נעשה שימוש נכון בבמת ההרמה ניתן לבצע מטלות במהירות גבוהה יחסית ולהמשיך במהירות וברצף למטלה הבאה.