עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

פיתוח, עיצוב וקידום אתרי מכירות, אתרי תדמית ומסחר מקוון מ - 2009
prosites.site/
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

עיצוב דירות יוקרה בתקופה של "מחיר למשתכן"

06/10/2017 13:30
פרוסייטס
עיצוב דירות יוקרה, משרד אדריכלים
סיכון או סיכוי-מחיר למשתכן ועיצוב דירות יוקרה

עיצוב דירות יוקרה - בתקופה של "מחיר למשתכן"
האם בתקופה שבה הממשלה מקדמת מהלכים להורדת מחירי הדיור על ידי קביעת ייעדי מחיר למשתכן, עדיין מתעורר ביקוש לעיצוב דירות יוקרה כחלק מהפרויקט או בשוליה של תנופת הפיתוח והבנייה? האם מצבו של שוק הדירות והנדל"ן מאפשר שילובן של דירות יוקרה מעוצבות כחלק מפרויקט מחיר למשתכן?

עיצוב דירות יוקרה בנייה רוויה וכפרית

עיצוב דירות יוקרה בה לידי ביטוי הן בבנייה רוויה חדשה כאשר מבנים שלמים מיועדים לדירות יוקרה או לחלופין גם כאשר מדובר בבנייה רוויה שמרבית הדירות הינן בסטנדרטים רגילים הרי שיש מצבים, כאשר בעלי אמצעים רוכשים דירה או לפעמים שתיים או שלוש דירות סמוכות, מצרפים אותם ליחידת דיור אחת ובעזרת אדריכלים המתמחים בעיצוב דירות יוקרה יוצרים דירה רחבת ממדים. דירה אשר בעזרת התוספות והעיצובים המתאימים הופכת לדירת יוקרה ללא קשר לעיצובו הכללי של הבניין או אופיין של הדירות השכנות.

תופעה דומה רווחת גם בבנייה צמודת הקרקע הן בסביבה הכפרית והן בשכונות העירוניות. נפוצים מאוד המקרים בהם במרכזה של שכונת מגורים וותיקה נרכש נכס נדל"ן יחיד או אפילו מספר מגרשים צמודים ועליהם נבנית יחידה אחת שלרוב תלווה על ידי אדריכלים ומעצבי פנים המתמחים בעיצוב דירות יוקרה על מנת שניתן יהיה לשלב בבית החדש את כל הטכנולוגיות והחידושים מתחום הבנייה ועיצוב הפנים. כמובן תוך שילוב אלמנטים של בנייה ירוקה ואלמנטים אקולוגיים שונים.
בסביבה כפרית או עירונית שבה מדובר בשכונה חדשה או הרחבה של שכונה כפרית קיימת, הרי שכמעט תמיד, ניתן להבחין בבית אחד או יותר, שבולטים ויוצאים מהכלל. לעתים רק באיכות חומרי הגימור הנראים לעיין מבחוץ ולעתים רק העיצוב הסביבתי החיצוני שמעורר תשומת לב. אך ברור שאם ניכנס למבנים אלה, הרי שניתן להבחין שהתכנון והעיצוב בוצעו על ידי מי שעיצוב דירות יוקרה הוא חלק מהשירותים אותו הוא מעניק. לעתים די לנו להסתכל בדלת הכניסה או אפילו שער החצר על מנת לדעת שהנכס שלפנינו תוכנן על ידי מי שמצוי ומבין בעיצוב דירות יוקרה.

האם יש סתירה בין מחיר למשתכן ועיצוב דירות יוקרה.

כאשר אנו בודקים לעומק את מהלכי המדינה, שמטרתם להוריד את מחירי הדיור ולעודד בנייה חדשה כחלק ממדיניות זאת. אנו מוצאים שבפועל מתקיימת הקצנה והרחבת הפערים בין מי שרוכשים דירות בסטנדרטים המינימליים אותם מאפשרת המדינה לבין מי שהינם בעלי אמצעים ורוכשים דירות על מנת להופכן לדירות יוקרה או בתי יוקרה. ניתן למצוא בשוליו של כל פרויקט מחיר למשתכן גם דירות שנרכשו על ידי מי שלו אמצעים כלכליים רבים אשר מאפשרים לו להעמיד את המשאבים הכלכליים הנדרשים לשם עיצוב דירות יוקרה.
נציין שעל פניו קיימת כאן בעייתיות. אולם לסתירה זאת, בין פיתוח ועידוד בניית דירות על פי תוכנית מחיר למשתכן לבין רכישה עיצוב דירות יוקרה, יש גם צד חיובי מכיוון שקר כך מתאפשר ליזמים הגדולים אשר מתכננים, מפתחים ומוכרים דירות במסגרת התכנית של מחיר למשתכן לעמוד ביעדים הכלכליים שלהם. נוצר איזון עדין אשר מאפשר ליזמים להרוויח קצת פחות על הדירות הפשוטות יותר ויחד עם זאת כאשר מדובר בעיצוב דירות יוקרה הרי שהמחיר גם פה הופך להיות נסבל.

ראוי לציון, לסיכום שגם אם אינכם עומדים בפני רכישת דירה חדשה, הרי שנתונה בידכם האפשרות לפנות למשרד אדריכלים בעל ניסיון שיסיע לכם ויבחן עבורכם את התכניות שקיבלתם ואת האפשרויות לשפרה במסגרת תקציבכם. מומלץ לפנות למשרד אדריכלים באזורכם על מנת שייצג אתכם ויסיע בידכם הן מול הגופים הרגולטורים והן מול קבלני הביצוע למיניהם.

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: