עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

פיתוח, עיצוב וקידום אתרי מכירות, אתרי תדמית ומסחר מקוון מ - 2009
prosites.site/
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

צו קיום צוואה - בקשה לצו ירושה

06/10/2017 11:34
פרוסייטס
צו קיום צוואה, בקשה לצו ירושה

שאלות נפוצות ברגעי אובדן וכאב

למי עלינו לפנות ולבקש צו קיום צוואה? האם תמיד עלינו לפעול בעצמנו לשם קבלת צו קיום צוואה? לאן עלינו להגיש בקשה לצו ירושה? מי אחראי להגיש בקשה לצו ירושה והאם מקבלים צו קיום צוואה רק אחרי שמגישים בקשה לצו ירושה?

צו קיום צוואה - תהליכי פרידה והגשת בקשה לצו ירושה.

כאשר אנו נפרדים מהיקרים לנו, הגם שהגיעו לסיבה טובה, חיים ארוכים ומלאי אושר והמשיכו את דרכם ללא כאב וסבל, הרי משאנו נפרדים אנו נתקלים בשאלות ותהליכים ביורוקרטיים שאנו לא תמיד מודעים להם. גם אם חווינו פרידה ממושכת וקשה מיקירינו אין הדבר חוסך מכאב הפרידה.
במצבים שכאלה ההמלצה הגורפת היה ליצור קשר עם משרד עורכי דין המתמחה בליווי והשגת צו קיום צוואה והגשת בקשה לצו ירושה במידה ואין בידכם צוואה כתובה. מובטח לכם כי יחסך מכם הצורך לחוות את נחת זרועה של הביורוקרטיה ואי ההסכמות במידה וקיימות עם יורשים אפשריים נוספים. עורך הדין שילווה אתכם יסייע לכם ויגן על זכויותיכם החוקיות ויאפשר לכם ליהנות מעיזבונו של יקירכם.

בפני מי מגישים את הבקשה לצו ירושה או צו קיום צוואה?

הבקשה מוגשת בפני הרשם לענייני ירושה או בית הדין הרבני בליווי טפסים ואישורים הנדרשים על פי החוק ועליהם אמון עורך דין העוסק בדיני ירושות וצוואות. ראוי לציון שניתן במקרה של קרבה מדרגה ראשונה להגיש בקשה מקוונת.

מתי להגיש בקשה לצו ירושה ומתי יש להגיש בקשה לצו קיום צוואה? 

שני הצווים הנזכרים מטרתם זהה והיא לשלב בין הוראות החוק לגבי צוואות וירושות ובין שאיפותיו ורצונותיו כפי שבאו לידי ביטוי בצוואתו של יקירנו שממנו נפרדנו. השילוב הכרחי על מנת לאפשר לנו לממש ולהוציא מן הכוח אל הפועל את העברת קנינו, רכושו, וכל אשר לו ליורשיו שהוגדרו בצוואתו הכתובה ולשם כך יינתן צו קיום צוואה או במידה ולא הושארה צוואה הרי שלאחר פנייה לגורם המתאים והגשת בקשה לצו ירושה ניתן יהיה להגיע לשלב ממוש העיזבון.
ההבדל בין שני המושגים משקף את קיומה או אי קיומה של צוואה כתובה כדין. כאשר מצויה בידיכם צוואה כתובה הרי שעליכם לפנות ולבקש צו קיום צוואה. במידה ויקירכם לא השאיר צוואה כתובה הרי שעליכם להגיש בקשה לצו ירושה שמטרותיו זהות. תפקידם של צווים אלו הינו להסדיר ולהנגיש באופן שוויוני ובהתאם לחוק, את כלל העיזבון, למי שרואה בעצמו כבעל זכויות בעיזבון שהשאיר אחריו יקירכם.

מי רשאי להגיש בקשה לצו קיום צוואה?

בקשה לצו קיום צוואה יכול להגיש מי מבני המשפחה הקרובים וכן מי אשר בידו צוואה של המנוח. ניתן במידה והיורשים הם בדרגה ראשונה להגיש בקשה מקוונת לצו קיום צוואה אולם בקשה זאת יש ללוות באישורי חתימה נוטריונית ולכן בכל מקרה ההמלצה הינה לפנות לעורך דין המצוי בתחום וזאת אף לשם שמירה על זכויותיכם אל מול האפוטרופוס הכללי הממונה בעת הגשת הבקשה לרשם הירושות או לבית הדין הרבני. 

יש לזכור שכל מי שרואה עצמו כזכאי ליהנות מעיזבונו של יקירכם רשאי להגיש בקשה לצו ירושה שיביא לידי ביטוי את זכויותיו בעיזבון. לדוגמא - בעלי חוב שלגישתם המנוח השאירם עם חובות שלא נפרעו. במידה והעיזבון כולל נכסי נדל"ן הרי שייתכן וקיימות הלוואות או שעבודים אחרים כנגד הנכסים ואז המלווים יעשו מאמצים להחזיר את ההלוואות מערכו של הנכס המדובר, ויגישו אף הם בקשה לצו ירושה שיכלול גם אותם.

נציין לסיום שכאשר אנו מצויים בהליכי אבלות וצער על אובדן יקירינו, הצעד הנכון ביותר הינו לפנות לעורך דין ירושות, שייצג ויבצע עבורנו את כל המהלכים הנדרשים על מנת לממש את זכויותינו ליהנות מעיזבונו של יקירנו באופן מלא ומיטבי.כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: